Dalej bez zwycięstwa na wyjeździe

Sparta rozegrała już siódmy wyjazdowy mecz w tym sezonie. W pierwszych sześciu meczach na obcych stadionach nasza drużyna zdobyła zaledwie 2 punkty. Podopieczni trenera Padzińskiego liczyli na przełamanie w meczu z Kluczevią.

Pierwsza połowa stała na wyrównanym poziomie, lecz to gospodarze zdobyli bramkę i prowadzili do przerwy 1:0.

Druga połowa zaczęła się od szturmowych ataków naszej drużyny i już w 53. minucie Mateusz Owedyk pokonał bramkarza Kluczevii. Kiedy wydawało się że Sparta pójdzie za ciosem, to gospodarze przejęli inicjatywę. Mądrze wypracowane ataki aż czterokrotnie w drugiej połowie znalazły miejsce w siatce naszej drużyny. Ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 5:1, a Sparta w tym sezonie zostaje nadal bez zwycięstwa w meczach wyjazdowych.

Kluczevia: 1. Rafał Mazurek - 18. Dawid Banach, 13. Bartosz Bartłomiejczyk (62' 14. Artur Kościukiewicz), 10. Kamil Bartoszyński (74' 4. Gracjan Groński), 73. Radosław Downar, 15. Oskar Dura, 9. Grzegorz Magnuski (65' 5. Tomasz Królak), 16. Radosław Surma (87' 17. Mateusz Bednarski), 8. Piotr Surma, 3. Patryk Szczygielski, 2. Wiktor Wiśniewski.

Skład rezerwowy 99. Mateusz Witkowski, 6. Przemysław Wolski, 11. Jarosław Zalas.