Okres przygotowawczy rozpoczęty

Pierwotnie przygotowania do sezonu miały się rozpocząć 10 lipca, treningiem oraz test meczem (mecz w którym miały zagrać osoby chętne do gry w drużynie seniorów) jednak mecz się nie odbył, najwyraźniej nie było chętnych.Więc podopieczni Damiana Padzińskiego udali się na wcześniej zaplanowany sparing ze spadkowiczem z IV ligi Zachodniopomorskiej- Sarmatą Dobra. Mecz całkowicie zdominowany przez Spartę co poskutkowało wysoką wygraną 8:0.

Warto jednak bliżej przyjrzeć się XII Edycji Turnieju im. Waleriana Pytla który odbył się w Drawsku Pomorskim 11 lipca. W turnieju brały udział 4 drużyny: Drawa Drawsko Pomorskie , Młodzież Drawa Drawsko Pomorskie,Ina Ińsko i Sparta Węgorzyno. Pierwszy mecz jako półfinał Sparta rozegrała na boisku nr.1 z Drawą Drawsko Pomorskie która na co dzień występuje w III lidze. Sparta ten mecz przegrała 4-0. Drugim meczem półfinałowym był mecz Młodzieży Drawy która grała z Iną Ińsko, gospodarz uległ drużynie z Ińska 1-2.Tak więc Sparcie pozostał mecz o 3 miejsce w którym mierzyliśmy się z Młodzieżą Drawy. W tym pojedynku drużyna z Węgorzyna pewnie wygrała 1-7.Finałowy mecz Drawy i Iny zakończył się wygraną drużyny z Drawska 3-0.

Tak więc początek przygotowań w wykonaniu Spartan można zaliczyć do udanych, należy jednak pamiętać że przed naszymi zawodnikami jeszcze 6 lub 7 meczów kontrolnych. Następny sparing odbędzie się 15 lipca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Węgorzynie z Iną Ińsko. Zapraszamy!