Pewny awans do ćwierćfinału Pucharu Polski

Jedna klasa rozgrywkowa dzieli Wybrzeże Rewalskie Rewal i Spartę Węgorzyno, sobotnie starcie o Puchar Polski ZZPN pokazało, że różnica ta nie jest na wyrost. Dysponując większym wyrachowaniem, może także i szczęściem goście dali wyszaleć się przeciwnikowi apotem jak wytrawny bokser wypunktowali rywala. Po golach Grzegorza Tarasewicza, Damiana Dzierbickiego, Pawła Iskry i Mateusza Siecińskiego pewnie wygrali 4:0 iw następnej fazie rozgrywek zagrają z Morzyckiem Moryń.

Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie, już w pierwszych minutach mogli wykorzystać niepewną interwencją Pawła Kosarzeckiego, ostatecznie próbę dobitki udanie obronił bramkarz Sparty. Także w dziesiątej minucie bramkarz gości okazał się lepszy od zawodników Wybrzeża.

Swoją pierwszą szansę Sparta miała w 21. minucie strzał Damiana Dzierbickiego z linii bramkowej wybił obrońca drużyny z Niechorza gospodarzy. W 38. minucie nastąpiła kluczowa sytuacja tego spotkania. Interwencja w polu karnym w wykonaniu Piotra Grochulskiego kończy się odgwizdaniem przez arbitra przewinienia. Rzut karny jak i dobitkę broni Paweł Kosarzecki.
W odpowiedzi Sparta wyprowadza cios, który skutecznie 'ogłusza' rywala. Po główce gola do szatni zdobywa Grzegorz Tarasewicz.

Po zmianie stron goście już w pełni kontrolują przebieg wydarzeń boiskowych. Dokumentują to w 58. kiedy to Damian Dzierbicki skutecznym i silnym strzałem pokonuje Szymona Jabłońskiego. Cztery minuty później było już 0:3.Paweł Iskra otrzymał podanie od swojego bramkarza, poradził sobie z jednym obrońcą miejscowych i strzałem w krótszy róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Wynik spotkania ustalił Mateusz Sieciński. Popularny 'Mały' otrzymał dośrodkowanie od Damiana Dzierbickiego i kontrującym strzałem głową posłał piłkę obok golkipera Wybrzeża.

źródło: ligowiec.net

Wybrzeże: 83. Szymon Jabłoński - 16. Krzysztof Andrzejewski (80' 6. Erwin Cebulak), 10. Kamil Bogusz, 5. Krzysztof Domoń (80' 14. Antoni Pawłowski), 20. Artem Gumeniuk, 9. Krzysztof Guster (60' 4. Dawid Kujawski), 7. Kamil Kocieniewski, 17. Wojciech Pankiewicz, 91. Marcin Pietrzak, 15. Błażej Szczupaczyński, 11. Tomasz Żoła.