Derby nie dla nas

W sobotnim spotkaniu Sparta musiała uznać wyższość rywala zza miedzy. Ostatnie zwycięstwo nad Piastem Sparta odniosła 12 lat temu i niestety aby przełamać tą passę będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej pół roku. Gospodarze prowadzili już od 8. minuty po bramce Wiaczesława Iefimienko, w 25 minucie było już 2:0, a do siatki trafił stoper drużyny gospodarzy - Jakub Procyk.

Pomimo starań w drugiej połowie Sparcie udało się tylko raz pokonać bramkarza gospodarzy. I jak się okazało bramka strzelona przez Jarka Kiernickiego w 57 minucie okazała się bramką honorową.

Następny mecz Sparta rozegra już w najbliższą sobotę. Na własnym terenie podejmować będzie drużynę Rasela Dygowo.

Piast: 1. Dominik Markiewicz - 5. Dawid Wiśniewski (76' 6. Kordian Kalinowski), 7. Jakub Procyk, 14. Kacper Orman, 10. Tomasz Kozieł, 8.Marcin Hyriak, 13. Adam Rusin (66' 9. Daniel Hackiewicz), 15. Viacheslav Jefimenko, 4. Adam Omelaniuk, 17. Damian Wieliczko (87' 2. Krystian Guściora), 18. Krystian Sosna (55' 16 Rafał Sinkowski).

Skład rezerwowy 71. Michał Roguski, 11. Wojciech Kwiatkowski.